Böcek ilaçlama şirketleri

Böcek ilaçlama şirketleri ile ilgili tüm detaylar!

İstanbul’da ister Anadolu yakasında ister Avrupa yakasında olun, hangi ilçede olursanız olun servislerimiz size çok yakın. Böcek ilaçlama şirketleri arasında en hızlı ve en iyi hizmeti vermeyi amaç edinen firmamız bir telefon kadar yakınınızda. Böcek ilaçlama şirketleri arasında ekonomik ve iyi hizmet verenini aramanız konusunda son derece haklısınız. Şirketimiz 1994 yılından beri ilaçlama sektöründe İstanbul’da her bölgeye hizmet vermektedir.

Peki böcek ilaçlama şirketleri arasından hangisini seçmenizde fayda var?

-Öncelikle Sağlık Bakanlığından ruhsatının olması şart.
-Çağıracağınız ilaçlama şirketinin personelinin eğitimli olmasına dikkat edin.
-Kurumsal şirketlerden hizmet almaya çalışın.
-Kullanılan insektisitlerle ilgili ön bilgi vermeyi kabul eden şirketleri seçin.
-Sorularınıza tatmin edici mantıklı cevaplar veremeyen şirketlerden kaçının.

Ön görüşmede bulunduğunuz Böcek ilaçlama şirketinin Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı olup olmadığını nasıl anlarsınız ?

Genellikle Profesyonel Böcek ilaçlama şirketleri internet sitelerinde Sağlık Bakanlığı’ndan aldıkları onay ve ruhsat belgeleri ile diğer güvenlik belgelerini yayınlarlar. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus, bu belgelerin geçerliliklerinin devam edip etmemesi. Çünkü Sağlık Bakanlığı tarafından, gerekli şartları yerine getirmedikleri veya sürdürmedikleri belirlenen şirketler ruhsatları elinden alınarak cezalandırılsalar da , ruhsatları ellerinden alındıktan sonra da bu belgeleri müşterilerine ibraz etmekten sakınmamaktadırlar.

-İlaçlamaya gelen personelin eğitimli olması
-İlaçlamaya gelecek personelin eğitimli olup olmadığını da yine bu kişiye ait eğitim sertifikalarından öğrenebilirsiniz. -Bu sertifikalar irtibatta olduğunuz böcek ilaçlama şirketinden istenebilir.

Kurumsal böcek ilaçlama şirketleri

Böcek ilaçlamaya çağırdığınız şirketin kurumsal kimliği hakkındaki bilgileri de yine internet sitelerinden ve yapılarından edindiğiniz izlenimle edinebilirsiniz. Konuyla ilgili detayları Böcek ilaçlama şirketinden mutlaka isteyin.

Yaşam alanınızda kullanacağınız insektisitlerin insan sağlığına olan etkileri çok önemli
Belki de bir böcek ilaçlama şirketi çağırırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, evinizde / iş yerinizde kullanılacak kimyasalların ne olacağı. Piyasada böcek ilacı diye satılan binlerce ürün var. Bunların çoğu Sağlık Bakanlığı’nın denetiminden geçmiş ruhsat almışken, yine bazı firmalar tarafından maliyet endişesiyle kullanılan ve yurda kaçak yollarla sokulan birkaç marka ilacın da kullanıldığı hakkında duyumlar almaktayız.

Yaşam alanınızda kullanılacak kimyasalın / insektisitin size, çocuklara ve evcil hayvanlarınıza zarar vermemesi, kalıcı aktif maddeler bırakmaması çok önemli bir husus. Bu konuda sadece trake solunumu canlılara etki ederken, ciğerli solunum yapan insan gibi canlılara karşı olumsuz etkileri olmayan kimyasallar mevcut fakat biraz maliyetli. Bu konuda hassasiyet gösteren firmalar var ve böcek ilaçlama şirketi seçerken bunlardan birinden hizmet almanız gerekmekte.

Kokulu, DDVP içeren insektisitlere ve bunlarla hizmet vermeye çalışanlara itibar etmeyin. Bu gibi insektisitler çoğu haşere için hem uzun vazdeli bir etki sunmaz, hem de sizin ve ailenizin sağlığını tehdit eder. Böcek ilaçlama işi ciddiyetle , dikkatle ve belirli hassasitlere sahip insanlarala yapılması gereken bir iştir.

Böcek ilaçlama şirketinin çalışanlarının tatmin edici , doğru bilgiler verebilmesi
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, böcek ilaçlama işi yüksek ciddiyet gerektiren bir iştir ve bu işi yapan firmanın çalışanlarının da konuyla ilgili bilgilerinin ve alakalarının da iyi derecede olması şarttır. Konuyla ilgili bilgisiz ve ilgisiz istanbul böcek ilaçlama şirketlerinden uzak durmak gerektiğini tekrar hatırlatmakta fayda olduğunu düşünüyoruz.

Yazar :
HEMEN ARA Whatsapp