Altun İlaçlama | Sağlığınız İçin Profesyonel Çözümler > Gümüş Balıkçığı ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Gümüş Balıkçığı ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

gümüşbalıkçığı

Gümüş Balıkçığı Biyolojisi

Gümüş Balıkçığı ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Gümüş balıkçıklar veya fırça kuyruk olarak da tabir edilirler. Bütün böceklerin en ilkelleri olarak bilinirler. Kanatları yoktur ama diğer çoğu böceklerdeki gibi bölümlü bedenleri ve eklem bacakları vardır. Başlarından çok ince ve uzunca iki tane duyarga bulunmaktadır: Karnının alt kısmından çıkan duyargaya çok benzer üç veya dört tel ise arkasına yönelmiştir. Gümüş Balıkçığı ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Bunun sebeple, böceğin neresinin baş, neresinin arka olduğunu anlamak için çok dikkatli bakmak gerekmektedir. Gri renkli, 1-2 cm uzunluğunda balık görünümünde ve sık ayaklıdırlar. Çok seri hareket ederler. Bu haşerelere evlerde çok sık rastlanır, ayrıca fırınlarda bina duvarlarında sıcak yerlerde barınırlar. Hububat içerisine de girer ve yerleşirler. Kağıt ve kumaşla da beslenirler.

Gümüş Balıkçığı Böceği Zararları

Gümüş balıkçıkların çoğu, onlara gümüş renklerini veren pulcuklarla kaplanmışlardır. Gümüş balıkçıkların ellerinizle yakalamaya çalıştığınız vakit de çok kaygandırlar. Hızlı kaçarken ufak balıklara şaşılacak şekilde benzerler. Adlarından biri olan gümüş -balıkçık bu benzeyişten ileri gelmektedir Genellikle geceleri beslenir, gündüzleri ise kendilerine oyuk veya saklanabilecek bir cisim altı bulduklarından onları gündüz gözüyle görmek güçtür.

Böcek ilaçlama servisimiz ile irtibata geçerek, konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yazar :
HEMEN ARA Whatsapp