Altun İlaçlama | Sağlığınız İçin Profesyonel Çözümler > Ev Faresi ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Ev Faresi ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

evfaresi

Ev Faresi Biyolojisi

Ev Faresi ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Çok küçük 3 cm civarındadırlar ve fındık faresi olarak ta anılırlar, renkleri genelde gridir, büyük kulakları, küçük gözleri ve burunları vardır. Pislikleri siyah pirinç büyüklüğünde ve ovaldir. Pisliğini etrafa saçar, yuvasını gıda merkezlerine yakın oyuk ve boşluklarda yapar, ev ve iş yerlerine yerleşir, çok iyi tırmanıcı ve sıçrayıcıdırlar. Çok çabuk ürerler, gebelikleri 18-21 gün sürer ve her seferinde 5-8 arası yavru yaparlar. Yılda 5-10 döl verir. Çok güçlü koku duyuları vardır. Yetişkin bir ev faresi 0.5 cm delikten geçer ve 4 metre yüksekten atlayabilir.

Ev Fareleri Nerelerde, Nasıl Yaşarlar?

Bütün fareler arasında insanın yaşadığı mekanlara en çok sokulan tür olan ev faresi, Asya’dan dünyanın hemen her yanına insanlar aracılığıyla taşınarak dağılmıştır. Evlerde barınıp kendisine yiyecek gıda arayan bu tür, her çeşit yiyeceği, hatta macun, sabun, tutkal gibi maddeleri bile yiyebilir. Kahverengi ya da boz renkli olan ev faresinin uzunluğu, 11 cm ‘lik kuyruğuyla birlikte 21 cm ‘yi bulur. Yavrular doğumdan iki ay gibi çok kısa bir süre sonra cinsel olgunluğa erişir ve dişiler yaklaşık üç haftalık bir gebelik döneminin ardından 13 kadar yavru doğurabilir. Sıcak ülkelerde ya da ısıtılan ortamlarda ev farelerinin üremesi mevsimlere bağlı değildir. Ev Faresi ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Ev Fareleri Türleri

Ev faresinin evcil bir formu olan beyaz laboratuvar faresi, tıp deneylerinde çok kullanıldığı gibi ev hayvanı olarak kafeslerde de beslenir. Ayrıca bak. avurdu keseli fare, bandikut faresi, çekirge faresi, çeltik faresi, dikenli fare, fırça kuyruklu fare, hasat faresi, huş faresi, kanguru faresi, orman faresi, pamuk faresi, sıçrayan fare, yeleli fare.

Ev faresi ilaçlama sorununa % 100 çözüm

Sağlık bakanlığı onaylı böcek ilaçlama şirketimiz ile sizlere ev faresi ilaçlama sorununa % 100 çözüm sunmaktayız. En uygun  ve etkili böcek ilaçlama fiyatları ile  7/24 hizmetinizdeyiz.  Sizler de eğer evlerinizi haşereler ile birlikte yaşamak istemiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böcek türlerine maruz kalmayan insanlar düzenli olarak evlerine, iş yerlerine, bahçelerine kaliteli ve güvenilir ilaçlama şirketlerinden ilaçlama hizmeti yaptırmaktadırlar. Sizlerde kaliteli ve güvenilir ilaçlama hizmeti almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Yazar :
HEMEN ARA Whatsapp