Altun İlaçlama | Sağlığınız İçin Profesyonel Çözümler > Amerikan hamam böceği ile ilgili bilinmesi gerekenler

Amerikan hamam böceği ile ilgili bilinmesi gerekenler

amerikanhamamböceği

Amerikan Hamam Böceği Biyolojisi

Amerikan hamam böceği ile ilgili bilinmesi gerekenler

Amerikan hamam böceği şekil olarak diğer haşere türlerinden farklı bir yapıya ve renge sahiptirler.

Amerikan hamam böceklerinin üzerinde sert kabuktan oluşan kanat şeklinde örtüleri vardır lakin bunları uçmak için kullanmazlar bu yapılar sadece bu haşereleri dış etkenlerden korurlar.

Amerikan hamam böceklerinin vücut uzunlukları 3 – 6 cm kadardır. Hamam Böcekleri dünya üzerinde en çok türe sahip böcek türlerindendir. Ev ve işyerlerinde sıklıkla rastlanan ve doğru ilaçlama yapılmadığı taktirde her tarafı saran bu haşereler çocuklarda ve yaşlılarda birçok hastalığa sebebiyet vermektedir.
Hamam böcekleri insanların yediği her şeyi yiyerek beslendikleri gibi insanların yemediği birçok şeyi de yiyerek beslenir.
Gıdalar üzerinde gezinerek yiyecekleri kontamine ederek insanlarda sebebi belirsiz birçok hastalığı bulaştırırlar.

Hamam böceklerinin kanser bulaştırdığı yolundaki görüşler de mevcuttur. Amerikan hamam böcekleri ile mücadele ve ilaçlaması genel olarak hamam böceklerinde aynıdır.
Amerikan hamam böcekleri ile mücadelede hem sıvı ilaçlar kullanılır hem de jel ilaçlar kullanılır. Amerikan hamam böceği ile mücadele ve ilaçlaması için ilaçlama firmaları ile çalışın.
Amerikan hamam böcekleri başı koptuğunda 1 hafta kadar dahi yaşarlar ve bu esnada yumurta bırakabilirler. Amerikan hamam böceği yumurtasını evin içinde dağınık halde bırakır ve yumurtalar paketler halinde olup her pakette 20 tane yumurta vardır.Amerikan hamam böceği ile ilgili bilinmesi gerekenler
Alman Hamam böcekleri genellikle evlere pis su akarlarından gelirler ve geldiği yerden birçok mikrobu birlikte getirirler.


İnsanların hem kendisini hasta ederler hem de besinlerini bozarlar.
Görünüş olarak renkleri kırmızı ve sarımtıraktır. Hamam böcekleri arasında en büyük yapıya sahiptirler.
Genellikle boyları 3 – 5cm kadardır. Bu böcekler yaşam olarak toplu halde yaşarlar.
Ömürleri 1,5 – 2 yıl kadardır. Evlere gelen hamam böcekleri evlerin nemli ve rutubetli yerlerinde yaşarlar.
Evde hamam böceği görüldüğünde mutlaka ilaçlama isteyin. İnsanların yaşadığı ortama gelen hamam böcekleri en çok çatı, bodrum, kazan dairesi, kömürlüklerde bulunurlar.

İlgili yazımız : hamam böceği ilaçlama

Ev içinde amerikan hamam böcekleri banyo mutfak, tuvalet ve su boruları kenarlarında bulunurlar. Amerikan hamam böceklerine en çok geceleri rastlanılır ve gündüzleri evlerin kenar kuytu bölgelerinde saklanırlar.
Yumurtalarını evlerin çatlaklarına duvar diplerine ve su boruları etrafına bırakırlar. Evlerde insanların açıkta bıraktıkları besinler ile beslenirler.

ÖZELLİKLERİ

Renk : Kırmızımsı kahverengi

Boy : 3.5 – 4 cmKalkanının üstünde soluk sarı bir – 8 – figürü vardır.

Mücadele ipuçları:

Yaşam alanlarının belirlenmesi ve uygulama yapılmasıyla mücadele edilebilirler.Birçok durumda, kalıcı bir çözüm sağlamak için profesyonel bir firmadan hizmet alınmalıdır.Güney bölgelerde amerikan hamamböcekleri ile dış alanda da mücadele edilmesi gerekmektedir.Bu konuda böcek ilaçlama servisimizden hemen şimdi bilgi alabilirsiniz.

Yaşam alanları:

Kuzey bölgelerde genellikle iç mekanlarda, güney bölgelerde ise dış mekanlarda odun yığınları içinde, ağaç kovuklarında, yerdeki ağaç kabuğu ve yapraklardan oluşmuş örtüde ve teraslarda yaşar ancak içeri girerek problem oluştururlar.Buhar tünelleri, kazan daireleri gibi sıcak ve rutubetli ortamları tercih ederler. Evlerde genellikle koridor çevresi, sıcak oda ve mutfaklarda rastlanmaktadırlar.  Amerikan hamam böcekleri yüksek yerlerden alçak yerlere doğru süzülerek uçabilirler..

Davranış biçimleri:

Tüm hamam böcekleri gibi, yediğimiz her şeyi ve yemediğimiz birçok şeyi içebilir ve yiyebilirler.

Daha fazla bilgi için böcek ilaçlama servisimize başvurabilirsiniz.

Yazar :
HEMEN ARA Whatsapp