Pire ilaçlama

pire

Pire ilaçlama profesyonel bir firma tarafından yapılmalıdır. Ev veya iç mekanlarda hızlı bir şekilde üreyen pirelerden kurtulmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Evlerde ya da iç mekanlarda oluşan pirelerin kısa sürede giderilmesi için profesyonel bir pire ilaçlama firması tarafından hizmet alınması oldukça önemlidir. Bu canlılar kısa sürede onlarca birden üreme yapmaktadır. Sektörde geçmişten bugüne sunmuş olduğumuz yüksek kaliteli hizmetlerimizden faydalanmak için iletişim adreslerimizden bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz.

Firmamız Türkiye genelinde geniş kapsamlı ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Pire için ilaçlama yapmadan önce ekiplerimiz ev içerisinde pire analizi yapmaktadır. Eğer pire ilaçlaması yapılan ev de evcil hayvan var ise hayvanın veterinere görünmesini tavsiye etmekteyiz. Çünkü bazen evcil hayvanlar taşıyıcı olabiliyor.

Firmamız sizlere kısa sürede çözüm odaklı hizmet sunmaktadır. Ev içerisinde bulunan tüm tekstil ürünlerinin 60 derece de yıkanmasını tavsiye etmekteyiz. Aynı zamanda ilaçlama yapılırken mutfakta besin ürünleri bırakmamaya özen göstermelisiniz. Uzman ekiplerimiz gereken işlemi sizlerin memnuniyeti için hızlı bir şekilde sunmaktadır. En iyi pire ilaçları ve ilaçlama teknikleri kullanıyoruz. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı firmalardan birisiyiz. Böceklerden, pirelerden ve farelerden kalıcı olarak kurtulmak için doğru adrestesiniz!

Pire nedir ?

pire nedir

pire nedir

Geriye doğru uzayan dikenlerle kaplı, yanlardan iyice basık vücutlarıyla dikkat çeken pireler yaklaşık birkaç milimetre uzunluktadır. Vücut yapıları konaklarının tüy ve kılları arasında dolaşmaya son derece uygundur. Sıcakkanlı hayvanların kanını emerek beslenir, konakları arasında yer değiştirirken son derece tehlikeli hastalıkları da bulaştırabilirler.
Pire ilaçlama hizmetleri :  0850 241 12 03

insan piresi özellikle derinin en ince olduğu ve yoğun kılcal damar ağı içeren bölgelerine yerleşir. Ağız parçalarının sivri uzantısı deriyi delerek konağının dokusuna iyice yapışır. Şişene kadar kanla beslenen pire daha sonra konağın giysileri arasına ya da yaşadığı mekandaki uygun yerlere saklanır.

 • Pire bazen son derece tehlikeli olabilir.
 • Konaklarına Hymenolepisdiminuta türü tenyaları (şerit) taşıyabilir.
 • Özellikle keme yada fare piresi denen tür son derece tehlikelidir.

Bu pire ve yakın akrabaları ortaçağda Avrupa nüfusunun yaklaşık dörtte birinin ölümüne yol açan veba salgınlarının ortaya çıkmasından sorumludur. Pirelerin kan alırken bulaştırdıkları hastalıklar arasında vebayla birlikte tifüs ve siper humması sayılabilir. Evcil hayvanlar üstünde bulunan pire türleri yeğledikleri hayvanlara göre adlandırılır.Ama insanlarla iç içe yaşayan kedi ve köpeklerde bulunan asalaklar, aşırı ürediklerinde ya da doğal konaklarını bulamadıklarında insanlara da üşüşebilir.

Pirelerin farklı şekillerde kedi ve köpeklerin sağlıklarını etkilemesi söz konusudur.

Pire ilaçlama ne kadar?

pire ilaclama ne kadar

pire ilaclama ne kadar

Sektörde pire ilaçlaması firması olarak hizmet sunan pek çok firma bulunuyor. Ancak her firmanın tecrübesi ve ilaçlama teknikleri birbirinden farklıdır. Bu süreçte sizlere kalıcı olarak çözüm odaklı hizmet sunuyoruz. Pire ilaçlama fiyatlarımız oldukça uygundur. Sizlerin memnuniyeti için uygun ücretlerde kaliteli hizmetler sunuyoruz. Ayrıntılı bilgi için bizleri 7/24 arayabilirsiniz. Sizlere kesin çözüm odaklı hizmet sunarak %100 garanti veriyoruz. Ev ya da iç mekanlarda oluşan pirelerin dezenfeksiyonu için doğru adrestesiniz. Uzman personellerimiz alanda oluşan pirelerin analizini yaparak doğru ilaçlama yapmaktadır.

2021 Pire İlaçlama Fiyat Tablosu

Metrekare (m²)Ortalama FiyatıOrtalama İndirimli Fiyatı
50m²144.00₺108.00₺
75m²184.00₺138.00₺
100m²224.00₺168.00₺
150m²304.00₺228.00₺
200m²384.00₺288.00₺

Yaygın Pire Belirtileri

 • Evinizde veya iş yerinizde pire olup olmadığını nasıl anlarsınız? Dikkat edilmesi gereken bazı ortak işaretler vardır:
 • Isırıklar – pireler, yumurta bırakabilmek için insanların ve evcil hayvanların kanıyla beslemelidir.
 • Evcil hayvanların kendini kaşıması – pireler genellikle köpeğinizin veya kedinizin kürkünde bir yuva yapar ve onlara rahatsızlık verir.
 • Görme – pireler çok küçüktür (yaklaşık 1 mm), ancak bazen, özellikle bir mülk boş olduğunda görülebilirler.

Pireler çoğunlukla evcil hayvanlarla ilişkilendirilir, ancak yataklar, halılar veya kanepeler gibi başka yerlerde de bulunabilir. Aylarca yiyeceksiz yaşayabilirler ve uzman tedavisi olmaksızın onları ve yumurtalarını ortadan kaldırmak çok zordur.

Pire Sorununuzdan nasıl kurtulursunuz ?

Pire yok etmek için iki tanınmış yok etme tekniği vardır. Biri kimyasal sprey veya fümigasyon işlemi, diğeri ise ısıl işlemdir. 

Her ikisi de son derece etkili ve garantilidir, ancak ısıl işlem (birinci sınıf hizmetimiz) aynı gün içinde garantili ortadan kaldırmayı sağlar. Bu hizmet hakkında daha fazla bilgi için lütfen buradaki özel böcek ısıl işlem sayfamıza gidin.

Fakat Altun İlaçlama olarak ısıl işlemini maliyeti çok fazla olduğu için sizlere bu hizmeti  önermiyoruz. Daha fazla bilgi almak için 

Kimyasal işlem, aktivite alanlarına güçlü bir artık kimyasal madde püskürtmeyi veya buhar uygulaması içerir. Bu, tedavi sırasında tüm aktif pireleri öldürecek ve uykuda olan pireler çıkıncaya ve yumurtalar çatlayana ve sonunda bunları da öldürene kadar yüzeylerde etkili kalacaktır.

Bu nedenle anında çözüm olmaz, ancak çok etkili ve garantilidir, bu nedenle sorun devam ederse ücretsiz olarak geri dönüyoruz.

Pire ısırığı etkileri;

Kaşıntıya neden olur. Bu son derece rahatsızlık verici bir durumdur. Kansızlığa neden olabilmektedir. Bu durum çok miktarda pire olduğunu göstermektedir.
Pire alerjisi (FAD) dediğimiz deri hastalığına sebep olur.
Köpeklerde yaygın olarak görülen bir parazitin ara konakçısıdırlar. Böylece hayvanlar arasında parazitlerin ve bu parazitlerin neden olduğu çeşitli hastalıkların hayvanlar arasında taşınmasına neden olurlar. Bu durumlara yakalanmamak için pire ilaçlama şirketi olarak bize başvurabilirsiniz. En uygun fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Pire yumurtası

Pirenin 12 ay boyunca yaşam döngüsü devam eder. Bir pire topluluğunda birkaç safha vardır. Ergin pireler topluluğun yüzde %5’ini oluşturur. Gerisi kalan yüzde 95 ise yumurtadır. Erginler yumurtladıkça o yumurtalar hayvanın vücudunda, yerde halının üzerinde, toprakta yetişir. Daha sonra larvalar ortaya çıkar. Bu larvalar da gözle göremediğimiz deri döküntüsü, protein döküntüleri ile beslenip ergin pireler olurlar. Bu larvaların yaşama süresi, yani yumurtadan ergin pire olma süreleri ortamın nemlilik oranı, gıda anlamının uygunluğuna bağlı olarak 2 hafta ile birkaç ay arasıdır.
Varsayalım ki, evinizde köpeğiniz var ve piresi yok. Kasım ayında bir pire geldi. O pire sürekli yumurtlayacak. Binlerce yumurta yere düşecek. Bu birkaç ay sürecek ki yaşam döngüsü tamamlansın. Pireler için kış veya yaz fark etmiyor ama şu var, biz pireyi ya başka hayvanlardan ya pire topluluğundan alıyoruz. Kış aylarında dışarıdan bu pire topluluğundan alma ihtimalimiz daha azdır.

Pire siphonaptera takımını oluşturan küçük, kanatsız ve kan emerek beslenen haşerelerdir. Sıcak ve nemli iklim alanlarını çok sever. Pire özel vücut yapısı sayesinde insan, memeli hayvanlar ve farelerin derilerine yapışarak kanlarını emerler ve konak değiştirirken birçok tehlikeli hastalığın taşınmasına neden olur.

Pire erişkinlerin vücut uzunlukları 1-10 mm. arasında değişir. Pire’lerin yaşam süreleri birkaç hafta ile bir sene arasındandır. Pire güçlü bacakları sayesinde boylarının 200 katını aşan mesafelere sıçrayabilmektedir. Pireler uzun bacaklı ve yassı vücutlu bu asalak yumurta, larva, pupa ve erişkin siklusu içerisinde çoğalırlar. Pire, pupalar içinde olgunlaştıkları kozadan çıkar çıkmaz hemen tutunabilecekleri bir memeli veya kuş bulurlar.

Bazı pireler tek bir konak türünde yaşadıkları gibi bazı türleri değişik konaklarda hayatlarını sürdürebilmektedirler. Vebanın bulaştığı kemirgenler (özellikle fareler) dayanıklı değildir ve çabuk ölürler. Ölen konaktan ayrılan pireler rahatlıkla insanlara ulaşarak bu hastalığı taşıyabilirler.

Pireler En Çok Yaz Aylarında Ortaya Çıkar!

Pireler 21-29°C sıcaklıkta yaşayacak canlılardır. Ülkemizde bahar ve yaz aylarında sıkça görülmektedir. Pirelerin yaşam döngüsünü desteklemek için ortamın nemli olması gerekir. Hızlı üreme yapısına sahip olarak bulunduğu alana kısa sürede hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Bu yüzden vakit kaybetmeden firmamızı arayarak yüksek kalitede ilaçlama hizmeti alabilirsiniz. Pireler insan sağlığını tehdit eden canlılardır. Bu canlı sıçrayarak kıyafetlerinize de yerleşebilmekte. Bu yüzden pireli ortamda tüm tekstil ürünleri dezenfekte edilmelidir.

Pire istilası olan evler için profesyonel bir hizmet alınması olukça önemlidir.  Uzman ekiplerimiz ile sizlere garantili hizmet sunuyoruz. Kısa süre içerisinde pireli alanın dezenfekte olmasını sağlıyoruz. Tekrar pire oluşumunu önlemek için gerekli raporlamayı ve tespiti yapıyoruz. Sizlere ortamın kalıcı olarak hijyenik hale getirilmesini sağlayarak kesin çözüm sunuyoruz. Pire ilaçlama işlemi için sektörde profesyonel bir şekilde hizmet veren firmamızı tercih edebilirsiniz.

pire ilacı var mı ?

Pire’ler veba’nın yanı sıra tifus ve tularemi hastalıklarını da bulaştırırlar. Pirelenme durumunda hemen pire ilacı alınmalı ve kullanılmalıdır. Aynı zamanda pireli olan yerin pire ilaçlaması yapılması pirelenen kişilerin veya pireli olan hayvanların bulundukları yerlerin pire ilaçlaması yapılarak temizlenmelidir.

Pire ilaçlaması yapılmaz ise pireler her yere yayılmaktadır ve önüne geçilemez hale gelmektedir. Bu yüzden vakit geçirmeden pire ilaçlaması yapılmalıdır. Dilerseniz firmamızı hemen arayarak pire ilaçlama sonrası temizlik nasıl yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz !

Evcil Hayvanlarda pireden nasıl kurtulabilirim ?

Evcil hayvanlarınız varsa ve pirelenme durumu yaşanıyorsa ilk olarak yapmanız gereken pirelerden kurtulmak olacaktır. Bulunduğunuz ortamda pirelenme sorunu yaşıyorsanız uzman bir pire ilaçlama servisinden hizmet almalısınız. eğer ki evcil hayvanlarınızda pirelenme söz konusu ise veterineriniz ile iletişime geçerek evcil hayvanınızın alerjisi olmayan ve daha sonrasında kalıtsal bir hastalığa sebep olmayacak ilaçları veya şampuanları kullanmanız için talimat almalısınız.

Evcil hayvanlarınızdaki pirelerin bulaşma yolları genelde evcil hayvanınızı dışarıya çıkarmıyorsanız sizlerden bulaşma ihtimali yüksektir. eğer evcil hayvanınız bir köpek ise çevresindeki diğer evcil hayvanlardan pire alması çok olası. Köpekler çevresindeki diğer köpekler, kediler veya başka bir evcil hayvan ile etkileşime girebilirler bu sayede sürekli olarak dışarı çıkardığınız köpeğinizin pire kapması çok muhtemel. 

Çok bilinen pire türleri şunlardır:

Köpek Piresi – Ctenocephalides canis
Kedi Piresi – Ctenocephalides felis
İnsan Piresi – Pulex irritans
Kuzey Sıçan Piresi – Nosopsyllus fasciatus
Doğu Sıçan Piresi – xenopsylla cheopis

Muhabbet Kuşlarına Pire bulaşır mı?

Muhabbet kuşunuz veya papağanınızın aşırı kaşınması muhtemelen pireden ziyade bit veya akar gibi bir parazitin işaretidir. Evde veya iç mekanda tutulan bir evcil kuşun pire bulaştırmasının en olası yolu, halihazırda pire istilasına uğramış bir alanda dolaşmasıdır. Sıcak aylarda dışarıdan kafes içine pire getirerek de alabilirler. Kendinizde ısırık gibi pirelerin bölgede olabileceğini gösteren herhangi bir işaret fark ederseniz, kuşlarınızı dışarı çıkarmaktan kaçınmalısınız.

Kedi piresinden nasıl kurtulabilirim?

Bu sorudan önce kedinize pirenin nereden bulaştığınızı öğrenmelisiniz. Deneyimlerimizden yola çıkarak kedinize pire bulaşabilecek üç ihtimal.

 1. kedinizden,
 2. sahip olduğunuz diğer kedi ve köpeklerden,
 3. evinizden ve bahçenizden çıkarılması gerekir. 

Diğer insanların evcil hayvanları, vahşi hayvanları veya sizin evinizi çevreleyen evler gibi bazı olası pire kaynaklarını kontrol edemediğiniz için bu yaklaşım bile %100 kesinlik sağlamayabilir.

Kedi piresi ilaçlarının çoğu yetişkin pireleri öldürse de, birçoğunun etkinliği sınırlıdır çünkü uygulamadan sonra sadece birkaç saat çalışırlar. Bu özellikle pire şampuanları ve tozları için geçerlidir; uygulama sırasında kedinizin üzerinde bulunan pireleri öldürürler, ancak çok az kalıcı etkiye sahiptirler; Ertesi gün kedide yine pireler olabilir. 

Mükemmel kalıcı özelliği olan yeni ürünleri veterinerinizden temin edilebilirsiniz.

Köpek Pirelerinden Nasıl Kurtulunur?

Pirelerle baş etmenin en iyi yolu önlemektir. Köpeğinizle temas eden pireleri öldürerek veya köpeğinizin ilk etapta pireleri eve getirmesini önleyebilirsiniz. Pire tasmalarından topikal sıvı uygulayıcılara ve haplara kadar birçok seçenek var. Yavru köpeğiniz veya köpeğiniz için en güvenli ve doğru olan pire önleyici hakkında veterinerinizle konuşun.

Köpeğinizin halihazırda pireleri varsa, bu önleyiciler onları yine de öldürecektir, ancak reçeteli bir koruyucu gibi daha agresif eylemlerde bulunmanız gerekebilir. Köpeğinizin üzerindeki pireleri saatler içinde öldüren bir pire hapı gibi bir veya hızlı etkili bir kimyasal tedavi de kullanabilirsiniz . Yine, köpeğinizin veterinerinden tavsiye istemeniz önemlidir.

Pire İlaçlama Firması

Pire ilaçlama firması olarak yıllardır hizmet sunuyoruz. Pireler sıçrayan ve hızla büyüyen canlılardır. Bu sebeple hızlı üreyerek kısa sürede ortamı sarmaktadır. Uzman bir firma ile kesin çözümler elde edilebilirsiniz. Ancak ortamda bir daha oluşmaması için çeşitli önemlemler ve kontroller sağlanmalıdır. Bu yüzden sektörde profesyonel bir şekilde hizmet sunan firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Pire ilaçlama yapılan ev içerisinde evcil hayvan var ise muhakkak veterinere görünmelidir. Pire oluşumu kontrol altına zor da olsa alınmaktadır. Bunun için periyodik ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Ortamın uzman ekiplerimiz tarafından kontrol edilerek raporlaması yapılmaktadır. Pire ilaçlama da personellerimi ilk olarak pirelerin boyutlarını tespit eder ve buna göre ilaçlama tekniği uygular. Bu sayede kısa süre içerisinde kalıcı çözümler elde edilmektedir.

Pire ile ilgili ilginç bilgiler :

 • 4 tane dişi pire 1000 gün süre ile her gün birer defa beslenirse eğer 1500 kez ısırmış olur.
 • Pire bulunan bir ortamda ortalama %95 oranında yumurta ve sadece %5 oranında yetişkin pire bulunmaktadır.
 • Pire tropik bölge böceğidir ve çok aşırı soğuklara yaşayamaz.
 • Kış aylarında pireler genelde bakımsız, tedavi edilmeyen hayvanların üzerinde barınırlar.
 • Yavru pireler öncelikle halı gibi yumuşak bölgelerde bulunmaktadırlar.
 • Yavru pireler Yetişkin pirelerin dışkılarındaki kurumuş kan ile beslenmektedir.
 • Dişi pireler ilk kanlı yiyeceklerini yedikten sonraki 39 – 48 gün sonra ilk yumurtalarını bırakmaya başlarlar.
 • Bazı Pire türleri aylarda gıda almadan yaşamlarını sürdürebilirler.
Yazar :
HEMEN ARA Whatsapp