Altun İlaçlama | Sağlığınız İçin Profesyonel Çözümler > çatı faresi ile ilgili bilinmesi gerekenler

çatı faresi ile ilgili bilinmesi gerekenler

atıfaresi

çatı faresi biyolojisi

çatı faresi ile ilgili bilinmesi gerekenler

Ergin çatı faresi, kuyruğu hariç 16-21 cm boyunda ve 80-300 gr ağırlığındadır. Sivri burunu, iri kulak ve gözleri olup, kahverengi veya siyah tüylere sahiptir, çok iyi tırmanıcıdırlar. Bina içleri ve altında, çatısında, çöp ve odun yığınları içinde yaşarlar. Erginlerin dışkıları lağım faresinin dışkısı gibi fakat sivri uçludur. Çatı fareleri 4 ayda ergin hale gelir ve 12 ay yaşarlar. Bir keresinde 4-8 yavru doğurur ve yılda 6 döl verebilirler. 13 mm den büyük aralıktan kolayca geçebilirler. 

çatı faresi nerelerde yaşar?

Çatı fareleri evlerin hemen hemen her yerini sizlerle birlikte kullanabilirler. Evlerde, evlerin depolarında, çatılarda veya bodrumlarda yaşayabildikleri gibi ılıman bölgelerde, tropikal ortamlarda, ekili arazilerde, ormanlık bölgelerde, serin alanlarda yaşama becerisine sahiptirler. Bina içleri ve altında, çatısında, çöp ve odun yığınları içinde yaşarlar.

Fareler Hangi Durumlarda Isırabilir?

Fareler birçok durumdan dolayı sizleri ısırabilir.Fareler yiyecek bulmadıklarında ve aç kaldıklarında insanlara saldırabilir ve geceleri insanlar uyurken insanın bazı organlarını kemirebilir. Fare salyasında ki bazı enzimler nedeniyle insanlar bunu hiç fark etmezler. Fare ısırması veya tırmalaması akabinde kesinlikle bir hekime başvurun çünkü erken önlem alınmazsa ciddi hastalıklara neden olabilir. çatı faresi ile ilgili bilinmesi gerekenler

Fareden Bulaşan Hastalıklar Nelerdir?

Fare bulunan evlerde ilaçlama işlemi yapılmadığı takdirde aile bireylerine farelerden bir çok çeşitli hastalık bulaşabilir. Eğer fare ilaçlaması yapılmazsa aşağıda da belirtilmiş olan farelerden bulaşan hastalıklar oluşabilir. 

“Fareler Leptospirosis, Selmonella, Brucellosis, Kuduz ve Şap gibi bir çok hastalığı yayarak büyük tehlike teşkil ederler.”

Çatı faresi ilaçlama, profesyonel böcek ilaçlama firmaları tarafından yapılmalıdır. Basit ilaçlar kullanılarak yapılan ilaçlama işlemleri , etkili bir sonuç vermeyeceği gibi, bireysel yöntemler ile yapılan uygulamalar da etkili bir sonuç vermeyecektir. Çatı farelerinden kurtulmak için Sağlık Bakanlığı Onaylı, profesyonel fare ilaçlama işlemi için yardım almak istiyorsanız, Altun ilaçlama, böcek ilaçlama servisimizden yardım alabilirsiniz. Fare ilaçlaması konusundaki sorun ve sorumluluklarınızı en kısa ve etkili bir şekilde çözmekteyiz. En uygun fiyatlar ve Kesin çözüm için müşteri temsilcimizden randevu alabilirsiniz. 

çatı faresi ilaçlama hakkında ve ilaçlama ile ilgili kafanıza takılan her konuda bize danışabilirsiniz.

Yazar :
HEMEN ARA Whatsapp