Tahta Kurusu İlaçlama

tahtakurusu

Tahta kurusu Türkiye genelinde, özellikle yoğun nüfuslu şehirlerde artan bir sorundur. Otostopçudurlar, bu da farkında olmadan ev sahiplerine tutunarak istila edilmemiş mülklere kolayca yayılabilecekleri anlamına gelir. Ülke çapındaki şehirlerde bulunan binlerce pansiyon, otel ve paylaşımlı konaklama birimleri ile son derece hızlı bir şekilde yayılabilirler ve bir evi hızla istila edebilirler

Her zaman kaliteden ve güvenden ödün vermeden hizmetlerine devam eden tahta kurusu firmamız her türlü ilaçlama hizmetlerinde bir numara olmaktadır.

Tahta kurusu ilaçlama ile adından söz ettiren firmamızda tüm haşerelerde yok edilme işlemleri titizlikle yapılmaktadır. İlaçlama hizmetleri sırasında işinde uzman olan profesyonel ekinimiz en son sistem teknolojik ekipmanlar ve Sağlık Bakanlığı onaylı olan ant bakteriyel ürünler kullanılmaktadır. Her türlü tahta kurusu ve haşerelerin yok edilmesi için hiç zaman kaybetmeden firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Yüksek Kalite Tahta Kurusu İlaçlama Hizmetleri

Tahta kurusu genellikle insanların ya da hayvanların kanında yaşayan küçül, kahverengi ve oval yapısı bulunan böcek çeşitlerdir. Düz gövdelere sahip olan hu tarz böcekler beslendikten sonra şişerler ve kırmızımsı bir renk alırlar. Uçmayan bu böcek çeşitleri zeminler, duvarlar ve tavanlarda çok hızlı hareket ederler. Tahta kurusunun dişi olanları ömürleri boyunca toz zerresi büyüklüğünde bulunan yüzlerce yumurta bırakmaktadır.

İnsan sağlığından son derece büyük zararları bulunan bu böceklerin bulunduğu alanların hiç zaman kaybetmeden ilaçlanması gerekmektedir. Ancak ilaçlama hizmetlere almaya karar verirken kesinlikle işinde uzman olan ve güvenilir kişilerden yardım alınmalıdır. Her zaman kaliteli ve güvenilir hizmetleri ile adından söz ettiren tahta kurusu iş yeri ilaçlama firması olarak firmamız sağlık bakımından itina ile hizmetlerini ayağınıza kadar getirmektedir.

Tahta Kurusu İlaçlama İşlemleri

Her zaman alanında verdiği kaliteli hizmetleri ile adından söz ettiren tahta kurusu ilaçlama firmamız ile her türlü sineklerin ilaçlanması konusunda yardım alabilirsiniz. Birinci sınıf kaliteli hizmetleri ile farkını koruyan tahta kurusu ilaçlama firmamız ile irtibata geçerek bilgi vermeniz yeterli olacaktır. Sizlerin talep etmesi ile işinde uzman olan profesyonel ekibimiz adresinize gelerek inceleme yapmaktadır. Yapılan inceleme sonrasında tahta kurusu türlerine ve çokluk durumlarına göre ilaçlama yöntemlerine karar verilir.

Daha sonra Sağlık Bakanlığı onaylı olan anti bakteriyel ilaçlar ile yaşam alanları en ince ayrıntısına kadar büyük bir titizlikle ilaçlanmaktadır. Hijyen bakımından önemli olan ilaçlama hizmetlerinde firmamız en kaliteli hizmetlerini en güvenilir şekilde sizlere sunmaktadır. Güvenilir ve kaliteli hizmetleri almak için her zaman firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Tahta Kurusu İlaçlama Fiyatları

Her konuda yardımcı olan firmamız birinci sınıf kalitede hizmetleri güven içinde ve çok daha kısa sürede ayağınıza kadar getirmektedir. Sağlık bakımından her zaman en güvenilir olduğunu firmamız başarılı işleri ve müşteri memnuniyeti ile ortaya koymaktadır. Tahta kurusu ilaçlama fiyatları firmamızda diğer firmalara bakarak çok daha uygun olup bütçeleri kesinlikle zorlamaz. Fiyatlar mekan alan ölçülerine ya da özelliklerine göre değişmektedir:

Tahtakurusunu Önleme

Tahtakurularını tamamen önlemek zordur ancak önlem alınabilir.

Seyahat ederken

Eşyalarınızın, valizlerinizin ve giysilerinizin bakımının yapıldığından veya yüksek sıcaklıklarda yıkandığından emin olun. Tahtakurusunun yaygın belirtileri için yatakları kontrol edin ve eşyalarınızı onlardan uzak tutmaya çalışın. Bavullarınızı evinizin sıcak alanlarında saklamaktan kaçınmanız önerilir. Daha serin alanlarda depolamak, tahtakurusunun bagajınızı istila etmesini önleyebileceği için soğuk garaj veya baraka idealdir.

Evde

Yatak başlıklarına, yatak çerçevelerine ve çevresindeki zemin alanlarına özellikle dikkat ederek evinizi düzenli olarak ve iyice süpürün. Maalesef, vakumlama mevcut bir tahtakurusu sorununu ortadan kaldırmaz, ancak bir istilanın meydana gelme olasılığını azaltmaya yardımcı olabilir. Tahtakurusunun yeni alanlara aktarılmasını önlemek için vakumu boşalttığınızdan ve atıkları tamamen attığınızdan emin olun. Bu zararlılar saklanacak yerler arayacak, bu yüzden dağınıklığı azaltın.

Tahta Kurusu Biyolojisi

Erişkin tahta kurusu oval, yassı, çok ayaklı 2 – 5mm boyunda, pas kırmızısı rengindedir. Ezilince pis kokar ve kan çıkar. Erginleri hiç beslenmeden 550 gün yaşayabilirler. Tahta kuruları kümeler halinde 200 civarında yumurtayı yapıştırarak çatlaklara bırakırlar. Evlerde insanın yaşadığı yatak odaları, çekyat, dolap içleri, karyola yatak kenarları, duvar delikleri ve tahta aksam ayrıkları ile yatakhaneler gibi yerlere yuvalanırlar. İnsanları ısırıp ağırlığının 5 –7 katı kan emerler, emdiği yer şişer ve çiban gibi kızarır.

Özellikle geceleri aktiftir, insana uykuda hemen hücum eder, evden eve eşya ile yayılır.

Tahta kurusu Pasteurella pestis, allerjik reaksiyonlar M.Leprae, Bacillus anthracis, B.Recurrentin gibi bir çok hastalığı bulaştırırlar.

Tahta kurusu Nasıl Hayatta Kalır?

Düzenli olarak konakçılarına olabildiğince yakın üreterek hayatta kalır. Saklanmada mükemmeldir, bu nedenle onları bir istilanın ilk aşamalarında sıklıkla görmezsiniz.

Önlemek zordur, bu nedenle yapılacak en önemli şey, bir sorununuz olduğuna inandığınızda profesyonel hizmet almaktır.

altunilaclama.com yalnızca zararlılarla mücadele etmekle kalmaz, aynı zamanda kimyasalların kullanılamadığı yerlerde bagaj ve eşyalarınızı ısı veya dondurma işlemlerimizle tedavi edebilir. Normalde eşyalardan kurtulmak gerekmeyecektir; ancak bu durumlar ortaya çıkarsa, firmamız ayrıca bir bertaraf hizmeti de sağlar.

Tahta kurusu ısırır mı ?

  • Evet, tahta kuruları ısırır.

Tahta kurusu Kontrol önlemleri

Bireysel mücadele çok zordur. Başarılı olma ihtimali neredeyse yoktur, profesyonel böcek ilaçlama uygulayıcısından yardım almak gerekir. Barındığı ve ürediği yerler dikkatle ilaçlanırsa kolayca yok edilir. Karyolaya, çekyata, dolaplara, duvarlara, koltuklara komple kalıcı etkili ilacı yeterli dozda atmak gerekir.

Bir hamam böceği türü olan tahta kurusu yarım kanatlılar familyasından olan ve kızı kahverengi tonlarındadır. Tahta kurularının 75 farklı türü bulunmaktadır. Tahta kurularının her çeşidi bizim yaşam alanlarımıza girebilmektedirler. Fakat özellikle “cimex lectularius” adı verilen türü insan sağlığı için son derece tehlikelidir.

Çünkü bu tür tahta kurusunun beslenme şekilleri diğer haşere türlerine göre daha farklıdırlar. Bu tür tahta kuruları insan olduğu kadar memeli hayvanlar ve kuşlar içinde zararlıdırlar. “cimex lectularius” adı verilen tahta kuruları insanları, memeli hayvanları ve kuşların kanlarını emerek beslenmektedirler. Bir kere emdikleri kan ile bir sene boyunca yaşamlarını sürdürebilirler. Kanımızı emerek beslen bu tür böcekler bünyelerindeki zehiri mikrobu bize çok hızlı şekilde bulaştıracaklardır.

Peki tahta kurusunun bizi ısırdığını nasıl anlayacağız?

Bu tür tahta kurularının boyları 5 milimetredir ve yassı görünümde oldukları içinde görmekte zorlanabiliriz. Bu nedenle insanların ve hayvanların vücudunda kabartılar, kızarıklar ve kaşıntılar meydana gelmektedir. Ancak bu durumda bir tahta kurusu tarafından emildiğimizi anlayabiliriz. Bu durumda aklımıza ilk gelen konutumuzun haşereler tarafından istila edildiğini düşünmekteyiz. İlk olarak tahta kurularından kurtulmak gerekmektedir. Ve ilk olarak bireysel olarak tahta kurularından kurtulmak için böcek ilaçlama yaparız. Aslında bireysel haşere ilaçlama bizlerin hem vaktinden çalacaktır , hem de maddi kayba neden olacaktır.

Bu nedenle sağlığınızı tehdit etmeden kesin çözüm sağlamak için mutlaka uzman ilaçlama firmamız ile görüşün.
Tahta Kurusu için İlaçlama firması seçerken mutlaka sağlık bakanlığından onaylı ve ruhsatlı olmasına özen gösteriniz.

Güvenli Tahta Kurusu İlaçlama Hizmeti

Teknolojinin gelişmesi ile en kaliteli ilaçlama hizmetleri sunmakta olan firmamız için müşterilerimizin memnun kalması ve güven duyması çok daha önemli bir yere sahip olmaktadır. İş yeri ya da evlerde oluşan tahta kurularından kurtulmak için iletişime geçebilirsiniz.

Firmamızda ilaçlama işlemleri son derece detaylı şekilde, yenilikçi son sistem teknolojik ekipmanlar ile özenle yapılmaktadır. Tahta kurularının insan hayatında tehdit edici özelliklere sahip olması ilaçlama hizmetlerinden yardım alınmasına neden olmaktadır.

Tahta kurusu ilaçlama büyük sorunlar çıkmaması adına son derece önemli bir yere sahip olmaktadır. Bütün küçük ya da büyük bu canlıların yaşam alanlarından ayırmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizlere ulaşmak için İstanbul Avrupa yakası için 0 212 570 32 32 numarası üzerinden Anadolu yakası içinde 0 216 482 99 33 numarasını yada Altun böcek ilaçlama adresini kullanabilirsiniz.

istanbul-böcek-ilaçlama, altun-ev-ilaçlama, böcek-ilaçlama

 

Yazar :
HEMEN ARA Whatsapp