Altun İlaçlama | Sağlığınız İçin Profesyonel Çözümler > Alman hamam böceği ile ilgili bilinmesi gerekenler

Alman hamam böceği ile ilgili bilinmesi gerekenler

almanhamamböceği

Alman hamam böceği ile ilgili bilinmesi gerekenler

Alman Hamam Böceği Biyolojisi

Alman hamam böceği ile ilgili bilinmesi gerekenler ?

Alman hamam böceği diğer adıyla ( kalorifer böceği ) diğer hamam böceklerinden farklıdır.
Alman hamam böcekleri diğer türlerden daha ufak olup genellikle boyları 1,5 – 2 cm kadardır. Alman hamam böceği renk olarak kahverengi yapıdadır.
Böcek ilaçlama hizmetleri arasında, Hamam böceği ilaçlama uygulaması acil ve çok gereklidir.
Kendi türleri arasında yani hamam böcekleri içinde en fazla üreyen ve çoğalan tür alman hamam böceği türüdür.

Kalorifer Böceği Nedir ?

Alman hamam böcekleri yapı olarak küçük fakat çok aktiftirler. Mesela bir alman hamam böceği herhangi bir eve geldiğinde o kadar çok çoğalır ki iki yıl sonra tüm hamam böceklerinden 120 000 yumurta üremiş olabilir..
Kuru ve sıcak yerleri sevdiği için halk arasında Kalorifer Böceği de denir.

Çok pistirler ve her şeyi yerler. Her pisliği, mikrobu taşır ve bulaştırırlar.

Gıda, su ve sıcağa ihtiyacından dolayı insan olan her yerde aktiftir. Evlerde ilk yerleşeceği yer mutfak ve banyolardır.

Hemen hemen bütün zamanını yuvalarında, delik ve çatlaklarda saklanarak geçirirler, karanlığı sever ve geceleri aktiftirler, çok dayanıklıdırlar, ilaçlara çok çabuk direnç kazanırlar. Binada 10 kata kadar bir gecede çıkabilirler. Bakkaldan ufak bir poşet içinde veya bir yumurta paketinde konutunuza giriş yapabilirler. Alman hamam böceği ile ilgili bilinmesi gerekenler

Alman Hamam Böceği Hastalıkları

Dizanteri, gıda zehirlenmeleri, Verem, Gastroenteritis, Antrax, Pnomoni, Hepatit, Mantar hastalıkları, Astım, allerjik reaksiyon gibi çeşitli hastalık mikroplarını taşır ve bulaştırırlar.”Özellikle mobilyaların kumaş ve içindeki dolgu maddeleri (kamış, saman, ot vs.) arasında yuvalanırlar. Kumaşı deler, yıpratır, ölenleri mobilyanın altına dökülür.
Alman hamam böcekleri gündüzleri yuvasında dinlenirler geceleri beslenmek için yuvasından çıkıp yiyecek ararlar ve beslenirler. Işıkta ve aydınlık alanlarda gezmezler ve dolaşmayı sevmezler.

Alman Hamam Böcekleri Nerelerde Bulunur?

Alman hamam böcekleri  genel olarak sıcak ve nemli ortamlarda bulunurlar. Kalorifer böcekleri evlerde genellikle mutfaklarda, lavabo altlarında, su boruları kenarlarında, pis su akarlarında, banyoda, tuvaletlerde bolca bulunur. Bu böcekler evlere dış ortamdan ya pis suyollarından ya da alınan bir eşya ile gelir ve yerleşirler. Geldikleri yerlerden getirdikleri mikropları insanların yaşadığı yere bırakırlar ve ayrıca insanların besinlerinden beslendiği için besinlerin üzerine hem dışkı hem de salya bırakarak insanlara bu yolla birçok hastalık bulaştırırlar.

Alman hamam böceği ilaçlama için hem sıvı ilaçlar kullanılır hem de jel tarzı ilaçlar kullanılır. Bunların uygulanma şekilleri farklıdır Alman hamam böceğinden kurtulmak için mutlaka ilaçlanması gerekir bunun içinde mutlaka yasal böcek ilaçlama servislerinden bilgi alın ve böcek ilaçlama uygulaması için randevu alın. Size bu konuda her türlü desteği vermekten memnuniyet duyacağız.
Alman hamam böceklerinin ilaçlanmasında jel ilaçlama , kokulu ve kokusuz ilaçlama uygulamaları yapılmaktadır. Jel böcek ilaçlama hizmetinde kaliteli bir markaya ait jel kullanılması, bu uygulamayı işinde uzman bir teknik elemanın yapması ve en önemlisi sağlık bakanlığı onaylı bir böcek ilaçlama şirketinin seçilmesi çok önemlidir.

Yazar :
HEMEN ARA Whatsapp