Altun ilaçlama » Haşereler » Pire ilaçlama | Pire ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Pire ilaçlama | Pire ile ilgili Bilinmesi Gerekenler

Pire ilaçlama hakkında bilgi almadan önce pireleri tanıyalım. Pire ısırıkları kabarcıklı ve kaşıntılı, döküntü biçiminde kızarıklıklara yol açar. Salgınlar genellikle yaz aylarında ve çocuklar arasında görülür.Pire üşüşen kişilerin hemen yıkanıp giysilerini uygun biçimde temizlemesi gerekir. Kaşıntı giderici ilaçlar deri örselenmesini önleyebilir. Genel temizlik kurallarına uyulmalı, evde beslenen hayvanlar ile bulunulan ortam derhal pireden arındırılmalıdır. Evimde pire var diyen bir kişi profesyonel yardım almak için böcek ilaçlama servisimizi hemen şimdi arayıp bilgi alabilirler.

Pire nedir ? Detayları ile pire biyolojisi

Geriye doğru uzayan dikenlerle kaplı, yanlardan iyice basıklaşmış vücutlarıyla dikkat çeken pireler yaklaşık birkaç milimetre uzunluktadır. Vücut yapıları konaklarının tüy ve kılları arasında dolaşmaya son derece uygundur. Sıcakkanlı hayvanların kanını emerek beslenir, konakları arasında yer değiştirirken son derece tehlikeli hastalıkları da bulaştırabilirler.
Pire ilaçlama hizmetleri :  0850 241 12 03

insan piresi özellikle derinin en ince olduğu ve yoğun kılcal damar ağı içeren bölgelerine yerleşir. Ağız parçalarının sivri uzantısı deriyi delerek konağının dokusuna iyice yapışır. Şişene kadar kanla beslenen pire daha sonra konağın giysileri arasına ya da yaşadığı mekandaki uygun yerlere saklanır.

  • Pire bazen son derece tehlikeli olabilir.
  • Konaklarına Hymenolepisdiminuta türü tenyaları (şerit) taşıyabilir.
  • Özellikle keme yada fare piresi denen tür son derece tehlikelidir.

Bu pire ve yakın akrabaları ortaçağda Avrupa nüfusunun yaklaşık dörtte birinin ölümüne yol açan veba salgınlarının ortaya çıkmasından sorumludur. Pirelerin kan alırken bulaştırdıkları hastalıklar arasında vebayla birlikte tifüs ve siper humması sayılabilir. Evcil hayvanlar üstünde bulunan pire türleri yeğledikleri hayvanlara göre adlandırılır.Ama insanlarla iç içe yaşayan kedi ve köpeklerde bulunan asalaklar, aşırı ürediklerinde ya da doğal konaklarını bulamadıklarında insanlara da üşüşebilir.

Pirelerin farklı şekillerde kedi ve köpeklerin sağlıklarını etkilemesi söz konusudur.

Pire ilaçlama ne kadar?

Pire ilaçlama hizmetlerini 100₺ den başlayan fiyatlarla sizlere sunuyoruz. Alan büyüklüğü ve pire yoğunluğu ile birlikte artan bir fiyat politikamız vardır. Garanti kapsamında ise pire haşeresinde 2 ve 3 . ilaçlamaları yarı fiyatına sunuyoruz. Pireler biyolojik yapısı itibari etkili bir ilaçlama ile bile ilk seferde ortamdan kaybolmayabilir. Bu durumda 2. ve 3. ilaçlamada sizlere aynı kalitede hizmeti bu şekilde sağlayarak müşteri memnuniyetini hedefliyoruz. Tahmini fiyat tablosu şu şekildedir;

Metrekare (m²)Ortalama FiyatıOrtalama İndirimli Fiyatı
50m²144.00₺108.00₺
75m²184.00₺138.00₺
100m²224.00₺168.00₺
150m²304.00₺228.00₺
200m²384.00₺288.00₺

Pire ilaçlama şirketi olarak pire ısırığı etkilerini sizin için anlattık ;

Kaşıntıya neden olur. Bu son derece rahatsızlık verici bir durumdur. Kansızlığa neden olabilir, bu durum çok miktarda pire olduğunda söz konusudur.
Pire alerjisi (FAD) dediğimiz deri hastalığına sebep olur.
Köpeklerde yaygın olarak görülen bir parazitin ara konakçısıdırlar. Böylece hayvanlar arasında parazitlerin ve bu parazitlerin neden olduğu çeşitli hastalıkların hayvanlar arasında taşınmasına neden olurlar. Bu durumlara yakalanmamak için pire ilaçlama şirketi olarak bize başvurabilir en uygun fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Pire yumurtası

Pirenin 12 ay boyunca yaşam döngüsü devam eder. Bir pire topluluğunda birkaç safha vardır. Ergin pireler topluluğun yüzde %5’ini oluşturur. Gerisi kalan yüzde 95 ise yumurtadır. Erginler yumurtladıkça o yumurtalar hayvanın vücudunda, yerde halının üzerinde, toprakta yetişir. Daha sonra larvalar ortaya çıkar. Bu larvalar da gözle göremediğimiz deri döküntüsü, protein döküntüleri ile beslenip ergin pireler olurlar. Bu larvaların yaşama süresi, yani yumurtadan ergin pire olma süreleri ortamın nemlilik oranı, gıda anlamının uygunluğuna bağlı olarak 2 hafta ile birkaç ay arasıdır.
Varsayalım ki, evinizde köpeğiniz var ve piresi yok. Kasım ayında bir pire geldi. O pire sürekli yumurtlayacak. Binlerce yumurta yere düşecek. Bu birkaç ay sürecek ki yaşam döngüsü tamamlansın. Pireler için kış veya yaz fark etmiyor ama şu var, biz pireyi ya başka hayvanlardan ya pire topluluğundan alıyoruz. Kış aylarında dışarıdan bu pire topluluğundan alma ihtimalimiz daha azdır.

Pire siphonaptera takımını oluşturan küçük, kanatsız ve kan emerek beslenen haşerelerdir. Pire sıcak ve nemli iklim alanlarını çok sever. Pire özel vücut yapısı sayesinde insan, memeli hayvanlar ve farelerin derilerine yapışarak kanlarını emerler ve konak değiştirirken birçok tehlikeli hastalığın taşınmasına neden olur. Pire erişkinlerin vücut uzunlukları 1-10 mm. arasında değişir. Pire’lerin yaşam süreleri birkaç hafta ile bir sene arasındandır. Pire güçlü bacakları sayesinde boylarının 200 katını aşan mesafelere sıçrayabilir. Pireler uzun bacaklı ve yassı vücutlu bu asalak yumurta, larva, pupa ve erişkin siklusu içerisinde çoğalırlar. Pire, pupalar içinde olgunlaştıkları kozadan çıkar çıkmaz hemen tutunabilecekleri bir memeli veya kuş bulurlar.

Bazı pireler tek bir konak türünde yaşadıkları gibi bazı türleri değişik konaklarda hayatlrını sürdürebilmektedirler.. Vebanın insanlara bulaşmasında baş rol oynayan pireler (Xenopsylla cheopsis) orta çağda Avrupa nüfusunun yaklaşık dörtte birinin ölümünden sorumlu tutulur. Vebanın bulaştığı kemirgenler (özellikle fareler) dayanıklı değildir ve çabuk ölürler. Ölen konaktan ayrılan pireler rahatlıkla insanlara ulaşarak bu hastalığı taşıyabilirler.

Pire ilaçlama yöntemi dışında ; pire ilacı var mı ?

Pire’ler veba’nın yanı sıra tifus ve tularemi hastalıklarını da bulaştırırlar. Pirelenme durumunda hemen pire ilacı alınmalı ve kullanılmalıdır. Aynı zamanda pireli olan yerin pire ilaçlaması yapılması pirelenen kişilerin veya pireli olan hayvanların bulundukları yerlerin pire ilaçlaması yapılarak temizlenmeli.

Pire ilaçlaması yapılmaz ise pireler her yere yayılır ve önüne geçilemez hale gelir. Bu yüzden vakit geçirmeden pire ilaçlaması yapılmalı.

Dilerseniz firmamızı hemen arayarak pire ilaçlama sonrası temizlik nasıl yapılmalı öğrenebilirsiniz !

Çok bilinen pire türleri şunlardır:

Köpek Piresi – Ctenocephalides canis
Kedi Piresi – Ctenocephalides felis
İnsan Piresi – Pulex irritans
Kuzey Sıçan Piresi – Nosopsyllus fasciatus
Doğu Sıçan Piresi – xenopsylla cheopis

Pire ile ilgili ilginç bilgiler :

  • 4 tane dişi pire 1000 gün süre ile her gün birer defa beslense 1500 kez ısırır.
  • Pire bulunan bir mekanda muhtemelen yüzde 95 oranında yumurta ve sadece yüzde 5 oranında yetişkin pire bulunur.
  • Pire tropik bölge böceğidir ve çok aşırı soğuklara yaşayamaz.
  • Kış aylarında pireler genelde bakımsız, tedavi edilmeyen hayvanların üzerinde barınırlar.
  • Larva halindeki pireler öncelikle halı gibi yumusak bölgelerde sürünür ve yetişkin pirelerin dışkılarındaki kurumuş kan ile beslemeye çalışırlar.
  • Dişi pireler ilk kanlı yiyeceklerini yedikten sonraki 39 – 48 gün sonra ilk yumurtalarını bırakmaya başlarlar.
  • Bazı Pire türleri aylarda gıda almadan yaşamlarını sürdürebilirler.

 

Pire için ilaçlama firması

Pire İlaçlama Hizmetimiz

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi, sizlerde kimileri için alerjik ve sağlık faktörleri yönünden tehdit oluşturan, kimileri içinde huzur bozukluğu ve rahatsızlık oluşturan pirelerden bir an önce kurtulmak istemekte iseniz, yine yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi, internet sitemizde bulunan iletişim bilgileri ve kanalları aracılığı ile bizler ile iletişim sağlayabileceğinizi belirtebiliriz. Pire ilaçlama hizmetimiz hakkında daha fazla detay aktarabilmek adına, sizleri yazılarımızın kalan kısmını okumaya devam etmeye, davet etmekteyiz. Sunmakta olduğumuz pire ilaçlama hizmetimiz dahilinde hizmet veren ekip ve kadrolarımızın, tamamen ilaçlama sektöründe uzman ve deneyimli bireyler ile oluşturulmakta olduğunu belirtebiliriz. Profesyonel ve deneyimli ekip ve kadrolarımız, sizlere daha iyi ve kaliteli bir hizmet sunabilmek adına, ilaçlama sektörü için en son teknoloji ile hazırlanmış ürün ve ekipmanları kullanmaktadır. Sizlerde bu sayede kısa süreler içerisinde, pirelerden kurtulabilir ve eski huzurlu yaşamınıza dönüş yapabilirsiniz. Pire ilaçlama hizmetimiz ile birlikte, sizlerin de pirelerden kurtulabileceğinizi garanti edebilir ve sizlere hizmet sunmak için halimiz hazırda beklemekte olduğumuzu belirtebiliriz.

Makaleyi Oylayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yazar :
HEMEN ARA Whatsapp