Tahta kurusu ile ilgili bilinmesi gerekenler » Tahta kurusu ilaçlama % 100
Altun ilaçlama » Haşereler » Tahta kurusu ile ilgili bilinmesi gerekenler

Tahta kurusu ile ilgili bilinmesi gerekenler

  • Tahta kurusu ilaçlama istanbul

Tahta Kurusu Biyolojisi

Erişkin tahta kurusu oval, yassı, çok ayaklı 2 – 5mm boyunda, pas kırmızısı rengindedir. Ezilince pis kokar ve kan çıkar. Erginleri hiç beslenmeden 550 gün yaşayabilirler. Tahta kuruları kümeler halinde 200 civarında yumurtayı yapıştırarak çatlaklara bırakırlar evlerde insanın yaşadığı yatak odaları, çekyat, dolap içleri, karyola yatak kenarları, duvar delikleri ve tahta aksam ayrıkları ile yatakhaneler gibi yerlere yuvalanırlar insanları ısırıp ağırlığının 5 –7 katı kan emerler, emdiği yer şişer ve çiban gibi kızarır.Tahtakurusu ile ilgili bilinmesi gerekenler

Özellikle geceleri aktiftir, insana uykuda hemen hücum eder, evden eve eşya ile yayılır.

Wikipedia’dan Tahtakurusu yazısını okumak için tıklayın.
Tahta kurusu Pasteurella pestis, allerjik reaksiyonlar M.Leprae, Bacillus anthracis, B.Recurrentin gibi bir çok hastalığı bulaştırırlar. Tahtakurusu ile ilgili bilinmesi gerekenler

  • Tahta kurusu ilaçlama fiyatları

Tahta kurusu Kontrol önlemleri

Bireysel mücadele çok zordur. Başarılı olma ihtimali neredeyse yoktur, profesyonel böcek ilaçlama uygulayıcısından yardım almak gerekir. Barındığı ve ürediği yerler dikkatle ilaçlanırsa kolayca yok edilir. Karyolaya, çekyata, dolaplara, duvarlara, koltuklara komple kalıcı etkili ilacı yeterli dozda atmak gerekir.

Bir hamam böceği türü olan tahta kurusu yarım kanatlılar familyasından olan ve kızı kahverengi tonlarındadır. Tahta kurularının 75 farklı türü bulunmaktadır. Tahta kuruluarın her çeşidi bizim yaşam alanlarımıza girebilmektedirler. Fakat özellikle “cimex lectularius” adı verilen türü insan sağlığı için son derece tehlikelidir. Çünkü bu tür tahta kurusunun beslenme şekilleri diğer haşere türlerine göre daha farklıdırlar. Bu tür tahta kuruları insan olduğu kadar memeli hayvanlar ve kuşlar içinde zararlıdırlar. “cimex lectularius” adı verilen tahta kuruları insanları,memeli hayvanları ve kuşların kanlarını emerek beslenmektedirler ve bir kere emdikleri kan ile bir sene boyunca yaşamlarını sürdürebilirler. Kanımızı emerek beslen bu tür böcekler bünyelerinde taşımız olduğu zehiri mikrobu bize çok hızlı şekilde bulaştıracaklardır.

  • Tahta kurusu ilaçlama firmaları ve şirketleri

Tahta kurusu ısırır mı ?

  • Evet, tahta kuruları ısırır.

Peki tahta kurusunun bizi ısırdığını nasıl anlayacağız?

Bu tür tahta kurularının boyları sadece 5 milimetredir ve yassı görünümde oldukları içinde gözle görülmeleri zorlanabiliriz. Bu nedenle insanların ve hayvanların vücudunda kabartılar, kızarıklar ve kaşıntılar meydana gelmektedir. Ancak bu durumda bir tahta kurusu tarafından emildiğimizi anlayabiliriz. Bu durumda aklımıza ilk gelen konutumuzun haşereler tarafından istila edildiğini düşünmekteyiz. İlk olarak tahta kuruların dan kurtulmak isteriz. Ve ilk olarak bireysel olarak tahta kurularından kurtulmak için böcek ilaçlama yaparız. Aslında bireysel haşere ilaçlama bizlerin hem vaktinden çalacaktır , hem de maddi kayba neden olacaktır. Bu nedenle hem sağlığımızı tehdit etmeden hemde kesin çözüm sağlamak için mutlaka uzman ilaçlama firmaları ile çalışmalıdır.
Tahta Kurusu için İlaçlama firması seçerken mutlaka sağlık bakanlığından onaylı ve ruhsatlı olmasına özen gösteriniz.

Bizlere ulaşmak için İstanbul Avrupa yakası için 0 212 570 32 32 numarası üzerinden Anadolu yakası içinde 0 216 482 99 33 numarasını yada Altun böcek ilaçlama adresini kullanabilirsiniz.

istanbul-böcek-ilaçlama, altun-ev-ilaçlama, böcek-ilaçlama

 

Gelişen teknolojiyi ve sektörün gereksinimlerini iyi bilen ALTUN Haşere Kontrol Servisi ailesi olarak sizlere çağdaş ve güvenilir hizmet sunmaktan onur duyuyoruz. Böcek ilaçlama konusunda bize güvenebilirsiniz.


Firmamız e-fatura mükellefidir.

Tüm ilçelerde servisimiz vardır.

info@altunilaclama.com

Avrupa Ofis: 0 212 570 32 32
Anadolu Ofis: 0 216 706 18 62
Acil Hat: 0 850 241 12 03

Arama talebiniz alınmıştır. Müşteri temsilcilerimiz 15 dakika içerisinde tarafınıza geri dönüş yapacaktır.
Merkez Ofis Adresi: Hür Sokak No:3 Bağlarbaşı Mh. Maltepe/İstanbul
Teklif, Keşif ve Beni Arayın Formu
web tasarım ve seo
HEMEN ARA Whatsapp