Salyangoz ile ilgili bilinmesi gerekenler » Böcek sorununa % 100 SON !Salyangoz ile ilgili bilinmesi gerekenler » Böcek sorununa % 100 SON !
Altun ilaçlama » Haşereler » Salyangoz ile ilgili bilinmesi gerekenler

Salyangoz ile ilgili bilinmesi gerekenler

Biyolojisi

Salyangoz sularda ve nemli çayırlarda yaşayan, değişik ebat ve şekillerde çok değişik türleri vardır. Kabuklu bir türdür. Gezdikleri yerlere mukuslarını bulaştırır. Bitkileri yiyerek yaşamları idame ettirirler. Küçük türleri çoğu kez bahçelerde süs bitkilerini sararak kurumasına neden olurlar.Salyangoz ile ilgili bilinmesi gerekenler

“İnsan bağırsaklarında yaşayan ve halk arasında bağırsak kurtları adı verilen ve çok çeşidi olan bu canlıların bazılarına ara konakçılık yaparak insanlara yayılmasında sebep olurlar.”

Kontrol önlemleri

Bahçe ve çimenlik alanlarda özel yem şeklinde hazırlanmış mollusisitgrubu ilaçları atmak sureti ile kolayca mücadele etmek mümkündür. Salyangoz ilaçlaması konusunda böcek ilaçlama servisimizden hemen şimdi bilgi almak için bizi arayın.Salyangoz ile ilgili bilinmesi gerekenler

Salyangozlar Hakkında Bazı Bilgiler

Bir grup rus bilim adamı yaptıkları bir deneyde, salyangozları iki gruba ayırarak 4 gün boyunca bir grubu yemledi, diğer grubu ise aç bıraktı. Sonrasında geliştirilecek yumurtaları 3 gruba ayırarak birinci grubun üzerine yemledikleri salyangozların bulunduğu sudan , ikinci grubu aç salyangozların bulunduğu sudan , üçüncü gruba ise normal su ekledi. Rus bilim adamları , salyangoz yumurtaları gruplarının bu durumda farklı gelişim gösterdiklerini gözlemlediler. Bilim adamları , salyangozların bulundukları suya salgıladıkları bir madde ile yumurtadaki yavrulara -gelişimini tamamla – , yemek yok biraz daha yumurtada bekle- gibi mesajlar verebildiklerini kanıtladılar.

Gelişen teknolojiyi ve sektörün gereksinimlerini iyi bilen ALTUN Haşere Kontrol Servisi ailesi olarak sizlere çağdaş ve güvenilir hizmet sunmaktan onur duyuyoruz. Böcek ilaçlama konusunda bize güvenebilirsiniz.


Firmamız e-fatura mükellefidir.

Tüm ilçelerde servisimiz vardır.

info@altunilaclama.com

Avrupa Ofis: 0 212 570 32 32
Anadolu Ofis: 0 216 706 18 62
Acil Hat: 0 850 241 12 03

Arama talebiniz alınmıştır. Müşteri temsilcilerimiz 15 dakika içerisinde tarafınıza geri dönüş yapacaktır.
Merkez Ofis Adresi: Hür Sokak No:3 Bağlarbaşı Mh. Maltepe/İstanbul
Teklif, Keşif ve Beni Arayın Formu
web tasarım ve seo
HEMEN ARA Whatsapp